محافظت از پوست در برابر سرما

محافظت از پوست در برابر سرما

هوای خشک زمستان باعث خشکی و خارش پوست می شود اما روش های ساده ای برای حفاظت از پوست در برابر سرما وجود دارد. در اینجا به برخی اقدامات مفید ارائه شده توسط دکتر سارا مایرز از دانشگاه دوک اشاره می شود.
وی می گوید مسئله مه این است که تا آنجا که ممکن است باید با حفظ رطوبت پوست از قرمزی ، التهاب و خارش آن جلوگیری کرد. اقداماتی که دکتر مایرز توصیه کرده است به قرار زیر است:
– زمانی که در خانه هستید از مرطوب کنند ه ها استفاده کنید.
– برای کاهش قرار گرفتن پوست در معرض هوا ی سرد از دستکش استفاده کنید.
– به هنگام حمام کردن از آب خیلی داغ استفاده نکنید.
– از صابون ها ی ملایم ترغیر معطر برای بدن استفاده کنید که باعث آزار پوست نمی شوند و در مورد موی سر اگر مرتب آن را با سشوار خشک می کنید یا می پیچید شامپوهای نرم کننده بکار ببرید.
– پس ازاستحمام و پیش از خشک کردن کامل بدن با یک مرطوب کننده یا نرم کننده تا حدی رطوبت را به آن برگردانید.
– افرادی که پوست خیلی خشکی دارند بهتر است از مرطوب کننده های چرب تر استفاده کنند و آن را به میزان زیاد روی سر انگشتان و بندهای انگشتان بمالند.
– برای حفاظت لب ها از مرطوب کننده های دارای وازلین استفاده کنید.
در صورتی که پوست شما علیرغم عمل به این توصیه ها باز هم خشک است و با داروهای بدون نسخه بهتر نمی شود ، یا با مشاهده قسمت های قرمز در پوست ، پوسته پوسته شدن آن و ترک های پوستی که بهبود نمی یابند ، باید به متخصص پوست مراجعه کنید.

منبع:

http://www1.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100004039969

محافظت از پوست در برابر سرما
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید