مجلات بهداشت حرفه ای

مبانی بهداشت حرفه ای (ویژه کارگران صنایع)

مبانی بهداشت حرفه ای (ویژه کارگران صنایع)

مبانی بهداشت حرفه ای (ویژه کارگران صنایع)

 سلامت شغلی يا Occupational Health در مسير تاريخی  خود سه مرحله اساسي را گذرانده است.

  1. تلاش براي شناسائي بيماري ها و اختلالات ايجاد شده در اثر كار با وسائل يا عوامل مختلف از شروع زندگي بشر تا اوايل قرن 20 .
  2. استفاده از ابزارها و روش هاي دقيق آزمايشگاهي و درماني جهت كشف و درمان مناسب بيماري ها و اختلالات از ابتداي قرن 20 تا الآن .
  3. ورود مجموعه سلامت شغلي به حوزه فعاليت مديريت و مشاركت مستقيم در جهت افزايش بهره وري با بهبود احساس خوب بودن و Health Promotionاز سه دهه قبل در كشورهاي توسعه يافته.

تعاريف مختلف  از سلامت شغلي :

سازمان بهداشت جهاني 1950 : پيشبرد و حفظ بالاترين درجه سلامت جسمي ، ذهني و اجتماعي كارگر در تمام مشاغل به وسيله پيشگيري از انحراف سلامتي ، كنترل خطرات و تطابق كار با كارگر يا كارگر با كار.

دپارتمان سلامت و سرويس هاي انساني امريكا : دانش طراحي ، پايه گذاري و ارزيابي كامل برنامه هاي سلامتي و ايمني جهت حفظ و ارتقاء سلامتي ، افزايش ايمني و افزايش بهره وري در محيط كار.

تعريف Dale Stephenson در سال 2003 : اجراي برنامه هاي علمي جهت اطمينان از اينكه كارگر محيط كارش را با همان كيفيت بدو ورود و حتي بهتر از آن ترك مي كند.

برای مشاهده کل فایل فایل پیوست شده را دانلود بفرمایید.

  

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با مبانی بهداشت حرفه ای (ویژه کارگران صنایع) داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

بهداشت حرفه ای و عوامل زیان آور در محیط کار

مجلات بهداشت حرفه ای (Journal of Occupational Health)


مبانی بهداشت حرفه ای (ویژه کارگران صنایع)
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید