مایعات قابل اشتعال و انفجار

مایعات قابل اشتعال و قابل انفجار (انبار و جابجایی)

مایعات قابل اشتعال و قابل انفجار (انبار و جابجایی)

تقریبا در هر کارگاهی, مایعات قابل اشتعال و قابل انفجار وجود دارند. بنزین سوخت دیزل (گازوئیل) و بسیاری از فاورده های رایج دیگر نظیر حلالها, تینرها, پاک کننده ها, چسبها, رنگها, واکسها, و پولیش ها, (براق کننده ها) ممکن است قابل اشتعال و قابل احتراق باشند.

این فراورده ها همه جا هستند و در واقع بخشی از زندگیمان شده اند. این این مواد به طور صحیح نگهداری و مصرف نشوند ممکن است موجب حریق های جدی و مرگبار شوند.

این مقاله به بحث در مورد اصطلاحات فنی و علمی مایعات قابل اشتعال و قابل احتراق جابجایی و انبارش آنها می پردازد.

استاندارد اجرایی 29CFR 1910.106 OSHA مربوط به مایعات قابل اشتعال و قابل احتراق است که بر پایه ورژن 1969 کد مایعات قابل انفجار و اشتعال NFPA 30 استوار است. از این رو ورژن NFPA 30 به لحاظ قانونی تویط OSHA قابل اجراست. هرچند از سال 1969 به بعد NFPA 30 یازده مرتبه و دو مرتبه نیز در سال 2003 براساس برنامه از پیش تعیین شده برورسانی شده, اما این موضوع بسیار حائز اهمیت است. OSHA رعایت ورژن NFPA 30 را برای کلیه کارفرمایان لازم دانسته و اگر ورژن فعالی NFPA 30 را نیز می پذیرد.

موضوعات مقاله به شرح زیر هستند:

  • تعریف و اصطلاحات
  • همبندی مخازن و اتصال به زمین
  • تانک های قابل حمل
  • قوطی ایمنی
  • کابینت نگهداری مواد قابل اشتعال
  • منطقه آتش و انبارش

و بسیاری از موضوعات دیگر که با دانلود فایل پیوستی می توانید مشاهده کنید.

دانلود
لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید
جزئیات فایل
فعال کردن اکانت ویژه

حتما بخوانید:

مایعات قابل اشتعال و قابل انفجار (انبار و جابجایی)
رتبه 5 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید