پیشگیری از سقوط اشیا

سقوط از بلندی بیشترین دلیل مرگ ناشی از حوادث کار

سقوط از بلندی بیشترین دلیل مرگ ناشی از حوادث کار

سقوط از بلندی بیشترین دلیل مرگ ناشی از حوادث کار

 

سقوط از ارتفاع همچنان عامل اصلی مرگ کارگران محسوب می شود.

بر اساس گزارشی که سازمان پزشکی قانونی استان اصفهان منتشر کرده است: در 11 ماه اول سال 95، تعداد 92 نفر (همگی مرد) به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز  پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 92 نفر(همگی مرد) بدون تغییر بوده است. لازم به ذکر است که بیشترین علل فوت در حوادث کار به ترتیب مربوط به سقوط از بلندی (حدود 36 درصد)، برخورد جسم سخت (حدود 29درصد) و برق گرفتگی(حدود 15درصد) بوده است.

در این مدت آمار مصدومین  ناشی از حوادث کار با 2573 مورد شامل (138زن و  2435 مرد) نسبت به  مدت مشابه سال 94 که 2637 نفرشامل (189 زن و 2448 مرد) بوده، 2.4 درصد کاهش داشته است.

همچنین در بهمن ماه سال 95 تعداد 8 نفر همگی مرد بدلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز  پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (8 نفر مرد) بدون تغییر بوده است.

آمار مصدومین  ناشی از حوادث کار در بهمن ماه سال 95، 225 مورد شامل (8 زن و  217 مرد)بوده که نسبت به  مدت مشابه سال 94 که از این تعداد 259 مورد (12زن و247مرد) بوده، معادل 13.1 درصد کاهش داشته است.

براساس گزارشات دفتر بهداشت، ايمني، محیط زيست و انرژی وزارت صنعت، معدن و تجارت (HSEE ) از سال 1988 تاکنون سقوط از ارتفاع سهم زیادی از آسیب ها و جراحت های ناشی از کار را به خود اختصاص می دهد.

بطوری که شایع ترین علت مرگ و میر کارگران در محیط های کاری مربوط به سقوط از ارتفاع(حدوداً3 مورد از 10 مورد مرگ) می باشد.
این  آمار  نشان دهنده  اهمیت شناسایی به موقع و رفع خطر سقوط از ارتفاع در محیط کار می باشد.
سقوط از ارتفاع می تواند منجر به جراحت های جزئی تا شدید (مرگ) شود.

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با سقوط از بلندی بیشترین دلیل مرگ ناشی از حوادث کار داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

حتما بخوانید:

استاندارد تجهیزات حفاظت فردی در برابر سقوط از ارتفاع (ISIRI)

آشنایی با تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع PPT

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *