سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای

سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای

سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای
ثبت امتیاز شما

سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای

به استناد ماده ۸۵ قانون کار٬ وزارت کار و امور اجتماعی مسئول حفاظت فنی و اداره بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی مسيول جلوگیری از بیماری های حرفه ای و تامین بهداشت کار٬ کارگر و محیط کار است و به استناد همین ماده کلیه کارگاه ها و کارفرمایان٬ کارگران٬ و کارآموزان ملزم به رعایت دستورالعمل های صادره توسط وزارتخانه های مذکوره می باشند.

نظارت بر اجرای حسن آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه در واحدهای تولیدی از طریق واحد بازرسی کار مستقر در اداره کار و واحد بهداشت حرفه ای مستقر در شهرستان ها صورت می گیرد.

طبق ماده ۱۰۵ قانون کار٬ هرگاه بازرسان ادارات فوق احتمال وقوع حادثه و یا بروز خطر را در محیط های کار بدهند می توانند از طریق ادارات خود مراجع قانونی درخواست تعطیل و لاک و مهر تمام یا قسمتی از کارگاه را نمایند. دستور رفع تعطیل توسط مرجع مزبور درصورتی صادر خواهد شد که بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه ای و یا کارشناس ذیربط دادگستری رفع نواقص و معابی موجود را تایید کرده باشند.طبق همین ماده (تبصره ۲ ماده ۱۰۵) کارفرما مکلف است در ایامی که بعلت فوق کار تعطیل می شود مزد کارگران کارگاه را بپردازد.

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید