سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای

سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای

سازمان های مسئول در ارتباط با بهداشت حرفه ای

به استناد ماده ۸۵ قانون کار٬ وزارت کار و امور اجتماعی مسئول حفاظت فنی و اداره بهداشت٬ درمان و آموزش پزشکی مسيول جلوگیری از بیماری های حرفه ای و تامین بهداشت کار٬ کارگر و محیط کار است و به استناد همین ماده کلیه کارگاه ها و کارفرمایان٬ کارگران٬ و کارآموزان ملزم به رعایت دستورالعمل های صادره توسط وزارتخانه های مذکوره می باشند.

نظارت بر اجرای حسن آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه در واحدهای تولیدی از طریق واحد بازرسی کار مستقر در اداره کار و واحد بهداشت حرفه ای مستقر در شهرستان ها صورت می گیرد.

طبق ماده ۱۰۵ قانون کار٬ هرگاه بازرسان ادارات فوق احتمال وقوع حادثه و یا بروز خطر را در محیط های کار بدهند می توانند از طریق ادارات خود مراجع قانونی درخواست تعطیل و لاک و مهر تمام یا قسمتی از کارگاه را نمایند. دستور رفع تعطیل توسط مرجع مزبور درصورتی صادر خواهد شد که بازرس کار یا کارشناس بهداشت حرفه ای و یا کارشناس ذیربط دادگستری رفع نواقص و معابی موجود را تایید کرده باشند.طبق همین ماده (تبصره ۲ ماده ۱۰۵) کارفرما مکلف است در ایامی که بعلت فوق کار تعطیل می شود مزد کارگران کارگاه را بپردازد.

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *