رکورد سرطان

رکورد سرطان
ثبت امتیاز شما

رکورد سرطان

ایران رکورد سرطان را خواهد شکست
soya lectin ـ که در ایران به “لسیتین” معروف است پروتئین گیاهی است که به کربوهیدرات خاصی تبدیل میشود و مورد ما همانطور که پیدا است پروتئین سویا میباشد و مانندعسل رقیق است.
این لسیتین در ایران تولید نمیشود و دارای دوگونه میباشد، صنعتی و خوراکی که اختلاف قیمت آنها 6 تا 9 برابر است(بستگی به کشور فروشنده دارد) لسیتین صنعتی بیشتر در صنعت رنگ به کار میرود و خوراکی آنبیشتر در صنعت شوکولات سازی, مثلا کمپانی مینو در ماه حدود 60 تن مصرف دارد.

شما اگر در اسناد گمرکی کنکاش کنید متوجه میشوید که آخرین پارتی لسیتین خوراکی ترخیص شده از گمرک به تاریخ سال هزار و سیصد و شصت و پنج بوده و از آن تاریخ هزاران تن شکلات و آب نبات با لسیتین صنعتی سرطان زا درستشده است. جالب است که بدانید این لسیتین ها در گمرک تحت نام خوراکی واردمیشود ولی قیمت همه آنها صنعتی است

پمفلت کار و سرطان
در كشورهاي توسعه يافته برآورد ميشود كه از هردو تا سه نفر يك نفر درطي زندگي خود دچار برخي از انواع سرطانها خواهد شد . عقيده براين است كه اكثر سرطانها در افراد بالغ ناشي از تركيبي از عوامل از قبيل مواجهه هاي محيطي و شيوه زندگي مي باشد.

8-2 درصد تمام سرطان هاي انسان ناشي از مواجهه هاي شغلي با عوامل مولد سرطان مي باشد . خطرات بالقوه در افراد در معرض مواجهه بسيار بيشتر است . اگرچه شغل ، درصد بالايي از عوامل مولد سرطان را تشكيل نمي دهد ولي شناسايي اين عوامل بسيار حائز اهميت است زيرا حد اقل بخشي است كه پيشگيري از آن به مراتب عملي تر از موارد ديگر است و همچنين مي توان از بار اقتصادي قابل توجه آن كه به صنعت و جامعه تحميل مي شود ، جلوگيري كرد . سازما ن هاي متعددي در سرتا سر دنيا (بخصوص در آمريكا )‌وجود دارد كه متولي تعيين سرطانزايي عوامل زيان آور محيط كار و درجه بندي آن هستند . اين سازمان ها برنامه اي را به منظور ارزيابي خطرات سرطانزايي عوامل و مشاغل از سال 1969 آغاز كرده اند و اين عوامل را به عواملي كه براي انسان سرطانزا هستند ،‌عواملي كه احتمالاً براي انسان سرطانزا مي باشند،‌عامل يا مخلوطي از عواملي كه ممكن است براي انسان سرطانزا باشند،‌عامل (مخلوطي از عوامل يا چگونگي مواجهه) بعنوان سرطانزا تقسيم تقسيم نشده اند و عامل يا عوامل براي انسان احتمالاً سرطانزا نمي باشند تقسيم كرده اند.

با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید