روشهای اندازه گیری رادن در هوا

روش های اندازه گیری رادن در هوا

روش های اندازه گیری رادن در هوا

مقدمه:
رادون در اثر متلاشی شدن اورانیوم رادیواکتیو به وجود می آید. رادون دارای ایزوتوپ های متعددی است ولی در بین آنها 222Rnرایج ترین انها می باشد.

رادون 222Rn به لحاظ دارا بودن خاصیت خنثی شیمیایی٬ حالت گازی شکل و نیمه عمر نسبتا طولانی در محیط تا حد چشمگیر انتشار می یابد. رادون را به صورت ترکیباتی با غلظت بالا در خاکها و سنگ های حاوی اورانیوم٬ گرانیت٬ نمک رس٬ فسفات و پیچ بلاند می توان یافت. بعلاوه در خاک های آلوده به انواع مختلف مواد زاید صنعتی نظیر فراورده های جانبی اورانیوم یا معادن حاوی فسفات می توان به وجود آن پی برد. گاز رادن دارای نیمه عمر ۳.۸ روز می باشد و در مراحل متعددی به صورت ذرات رادیواکتیو تحت عنوان دوقلوهای رادون تجزیه می شود.

مباحث موجود در مقاله به شرح زیر است:

کلیات

مروری بر روشهای اندازه گیری رادون

کانتینرهای زغال سنگ

آشکارسازهای ردیاب آلفا

مقایسه زغال و دتکتور آلفا

پایش مداوم

نگهداری و کالیبراسیون در پایش مداوم

مقاله در ۲۱ صفحه جمع اوری شده است که توصیه میشد حتما آن را دانلود کنید.

کپی بدون ذکر منبع بلامانع استمدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *