راهکار ارگونومی برای حمل و نقل دستی بار

راهکار ارگونومی برای حمل و نقل دستی بار

راهکار ارگونومی برای حمل و نقل دستی بار(همراه با cd آموزشی 45 دقیقه ای)مواردي درباره اين کتابچه:اين کتابچه براي مديران، ناظران و سرپرستاران صنايع كه با روش های جابجايي دستي كالاها مواجه هستند، نوشته شده است که پیشنهاداتی برای اصلاح حمل دستی كالاهاي مستطيلي، مربعي، استوانه‌اي، گوني و كيسه‌ای ارائه کرده است.اصلاح حمل دستی بار در محل کار:ليستي از مزایای اصلاحی وظایف کاری خود را تهيه كنيد كه اطلاعات آن شامل ریسک فاکتورها (عوامل مخاطره آمیز)، انواع اصلاحات ارگونومیکی، آموزش مؤثر و شروع چهار مرحله طرح های عملیاتی مؤثر می باشد. این طرح به شما کمک خواهد کرد تا مشکلات، اولویت ها، تغییرات ممکنه و پیگیری های بعدی را شناسایی کنید.
بخش 1 و 2- گزينه‌هاي اصلاحي:روش‌هایی را برای اصلاح وظایف در بلندکردن ، پایین آوردن ، پرکردن ، تخلیه کردن یا حمل کالاها بوسیله تغییر تکنیک‌های کاری و یا استفاده از وسایل فراهم می‌کند. همچنین این دو بخش شامل راهبردهایی برای تکنیک‌های ایمن‌تر کار می باشد. بخش 3- گزينه‌هاي اصلاحي:این بخش ایده‌هایی را برای استفاده از وسایل به جای حمل دستی کالا ها فراهم می کند. همچنین شامل استفاده از وسایل ایمن‌تر می باشد. براي راهنمايي بيشتر و کسب اطلاعات اضافی در زمینه اصلاحات اداری(اجرایی)، ابزارهای ارزیابی کار و روشهای آنالیز جامع به سر فصل منابع در پايان کتابچه مراجعه كنيد. اين بخش همچنين شامل ابزار ارزیابی روش های اصلاحی و لیستی از سازمانهای تخصصی و تجاری در زمینه حمل دستی مواد می باشد.
راهکار ارگونومی برای حمل و نقل دستی بار
رتبه 5 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید