دستورالعمل ایمنی در کارها و عملیات خطرناک

دستورالعمل ایمنی در کارها و عملیات خطرناک

کارها و عملیات خطرناک به عملیاتی گفته می شود که احتمال بروز حادثه در حین انجام آن زیاد بوده و یا شدت یا وسعت حوادث احتمالی آن در حد بسیار بالایی می باشد لذا این عملیات نیاز به مراقبت های ویژه خواهند داشت:

۱- کلیه عملیات خطرناک فقط پس از اخذ مجوز از مدیر ایمنی و بهداشت حرفه ای (hse) و تحت نظارت مستقیم ایشان صورت خواهد گرفت.

۲- در مواردی که مدیر ایمنی و بهداشت حرفه ای (hse) تشخیص بدهد٬ نظارت بر برخی عملیات خطرناک توسط مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای شرکت ها صورت خواهد گرفت.

۳- عملیات خطرناک فقط توسط افرادی صورت می گیرد که ذیصلاح باشند. صلاحیت این افراد طی مدارک رسمی ارائه شده و تایید مدیر hse اعلام خواهد گردید.

۴- قبل از شروع عملیات خطرناک بایستی مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای کلیه افراد مرتبط با کار را از مخاطرات موجود مطلع نمایند.

۵- قبل از انجام هر فعالیت خطرناک بایستی برگه درخواست مجوز که شامل زمان انجام کار٬ شرح کار٬ وسایل و تجهیزات مورد استفاده پرسنل درگیر …) از طرف مسئول انجام کار تهیه و به مدیر hse ارائه گردد. مدیر hse  پس از انجامبررسی های لازم نکاتی را (بعنوان تمهیدات لازم جهت انجام کار) ارائه خواهد نمود. انجام هر گونه عملیات به شرط فراهم نمودن تمهیدات اعلام شده ممنوع است و مجوز انجام عملیات به شرط فراهم نمودن تمهیدات لازم ارائه خواهد گردید.

ادامه مطلب را با دانلود فایل پیوست شده مشاهده بفرمایید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شویدمدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *