پالایشگاه نفت کرمانشاه

حوادث مهم صنعتی شرکت ملی گاز

حوادث مهم صنعتی شرکت ملی گاز

حوادث مهم صنعتی شرکت ملی گاز

 فرمت:Pdf    تعداد صفحات: 51

با توجه به گسترش روزافزون صنايع در جهان ، بسياري از افراد بيش از يك سوم زندگي خود را در محيط هاي كاري مي گذرانند كه بالطبع در اين دوره زماني با انواع حوادث شغلي روبرو هستند. ناگوارترين پيامد اين مخاطرات ، مرگ زودرس نيروي كار مي باشد . حوادث به طور اعم و حوادث شغلي به طور اخص ضمن تاثير بر شاخصهاي اقتصادي ، ضايعات انساني را نيز با خود به همراه خواهند داشت. هر چند هنوز سنجش تمامي ابعاد مرتبط با آسيب هاي انساني مثل درد ، رنج و غصه قربانيان و اطرافيان آنها علي رغم تمام تلاش هاي به عمل آمده غيرممكن است ، اما برخي ديگر از ابعاد آن قابل سنجش است .

بديهي است با توجه به رشد فزاينده بهره مندي از گاز طبيعي در سطح كشور ، حوادث ناشي از استفاده ناايمن گاز چنانچه تمهیدات گسترده اي به كار نبنديم نيز رو به افزايش بوده و لذا گسترش فرهنگ استفاده ايمن و بهينه گاز يكي از اساسي ترين اركان فرهنگ سازي HSE به شمار مي رود . در همين راستا مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست شركت ملي گاز ايران به جهت نشر فرهنگ و توجه به اصول ، استانداردها و مقررات ايمني در محيط هاي كار و پند آموزي و عبرت انگيزي بيشتر اقدام به جمع آوري و تدوين كتابچه مصور و تحليلي حوادث مهم صنعتي از سال 87 الي 93 به تفكيك در حوزه شركتهاي پالايشي ، مناطق عملياتي در قالب شركت انتقال ، طرحهاي توسعه اي در شركت مهندسي و توسعه و نهايتا شركتهاي گاز استاني نموده است. ذكر اين نكته لازم به نظر مي رسد كه به دليل ارائه صرفا نكات پند آموز و عبرت انگيز ، از ذكر اسامي و مكانهاي وقوع حوادث اجتناب شده است . همچنين گزارشات بر اساس فرمتي شامل : 1- شرح حادثه ، 2- پيامد ، 3- علل حادثه ( مستقيم و كمك كننده ) و 4- پيشنهادات و اقدامات اصلاحي جهت جلوگيري از حوادث مشابه، تهيه و تدوين گرديده است.

خانواده بزرگ HSE شركت ملي گاز ايران آرزو مي كند با بكار بستن موارد تامل برانگيز حوادث ، امر مهم حلاوت و خوشايندي رساندن انرژي پاك به اقصي نقاط مرز و بوم اسلامي همواره پايدار و سلامتي در سخت كوشان صنعت گاز مستدام بماند.

اميد است كه مطالب اين كتابچه مورد استفاده و عنايت كليه همكاران ، مشاوران و پيمانكاران گاز از هرگونه نقد و پيشنهاد HSE در سطح شركت ملي گاز قرار گرفته و خانواده بزرگ اصلاحي استقبال مي نمايد .

برای مشاهده بررسی تک تک حادثه ها فایل پیوستی را دانلود کنید و با درس آموزی از این حوادث محیط کار را ایمن کنید.

 

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با حوادث مهم صنعتی شرکت ملی گاز داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

ایمنی در شرکت پخش فراورده های نفتی

مدیریت ریسک در صنعت نفت

مجموعه مقررات ایمنی و بهداشت حرفه ای در شرکت نفت

ایمنی و بهداشت در پالایشگاه

سیستم های اطفاء حریق مخازن

 

منبع: دانشجویان بهداشت حرفه ای

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *