منابع کنکور ارشد بهداشت حرفه ای رتبه 1 سال 96

تهیه و نصب جداول زیر در خانه بهداشت کارگری

تهیه و نصب جداول زیر در خانه بهداشت کارگری

تهیه و نصب جداول زیر در خانه بهداشت کارگری

1-اطلاعات عمومی از کارگران شاغل در کارگاه( فرم شماره 1)

2-ذکر نام و مشخصات تسهیلات رفاهی موجود در کارگاه  ( فرم شماره 1)

3-نام پرسنل بهداشتی یا درمانی که بطور تمام وقت و یا پاره وقت در کارگاه کار می کنند با ذکر روزها و ساعات کار و نوع تخصص( فرم شماره 2).

4-جدول عوامل زیان آور محیط کار ( فرم شماره 3 )

عوامل زیان آور از طریق کارشناس یا کاردان بهداشت حرفه ای تعیین می گردد

5-ثبت آمار حوادث و سوانح روزانه مطابق دستورالعمل فرم گزارش روزانه حوادث ( فرم شماره 4 )

4-ثبت آمار حوادث و سوانح منجر به نقص عضو یا مرگ ناشی از کار با ذکر علت و تاریخ آن( فرم شماره 5)

6-نام نشانی و تلفن کلیه واحد های بهداشتی درمانی که نزدیک کارخانه می باشند و یا بنا به دلائلی پرسنل کارگاه به آن واحد های بهداشتی درمانی معرفی می شوند( فرم شماره 6 )

7-تهیه نقشه شهری یا منطقه روستایی که کارخانه در آن منطقه واقع شده است .در این نقشه واحد های بهداشتی درمانی را با علامت سبز مشخص نمائید.

8-ارجاع شاغلین بیمار به مراکر بهداشتی درمانی بر اساس فرم ارجاع فور و غیر فوری( فرم شماره 7 و 8 )

9-ثبت مراجعات شاغلین به خانه بهداشت جهت دریافت خدمات در فرم مراجعات شاغلین به خانه بهداشت(فرم شماره 9)

10-تهیه و تخصیص یک دفتر جهت انعکاس نظریات بازدید کنندگان از وضع بهداشتی کارگران و نحوه ارائه خدمات بهداشتی به کارگران(مطابق فرم  شماره10).

10-ثبت فعالیتهای روزانه خانه بهداشت کارگری (فرم شماره 11)

ب-تهیه و نصب یک تابلوی اعلانات (به قطع 120در 150 سانتیمتر) جهت نصب بخشنامه ها و مطالب مهم آموزشی و یا دستورالعمل های لازم در خانه بهداشت کارگری.

پ-تهیه یک ویترین شیشه ای جهت قرار دادن نمونه هایی از وسایل حفاظت فردی مورد استفاده در کارگاه و همچنین قرار دادن نشریات بهداشتی و بلوک های آموزشی بهداشتیاران کار در آن.

ت- تهیه و نصب یک عدد فایل کابینت جهت بایگانی آمار فعالیتها ، مکاتبات انجام شده و نظایر آن.

ج-تهیه و تخصیص یک قاب چوبی یا فلزی (در اندازه 25 در 30 سانتیمتر)بشرح وظایف بهداشتیاران کار و همچنین یک قاب فلزی یا چوبی (دراندازه 25 در 30 سانتیمتر)برای اصول مراقبتهای اولیه بهداشتی.ضمنا توصیه می شود که کلیه پوسترها و پیامهای بهداشتی را در قابهای فلزی یا چوبی قرار داده شود.

 د- ارسال گزارش  حوادث و سوانح کارخانه  به مرکزبهداشت شهرستان ، اداره کار شهرستان و مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان مطابق فرم گزارش ماهانه حوادث و سوانح(فرم و دستورالعمل ضمیمه می باشد).

ی- ارسال گزارش  عملکرد خانه بهداشت کارگری به مرکز بهداشت شهرستان، اداره کار شهرستان و مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان مطابق فرم گزارش فعالیتهای ماهانه خانه بهداشت کارگری (فرم ضمیمه می باشد.)

تهیه و نصب جداول زیر در خانه بهداشت کارگری
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید