بررسی سیگار در سمیت مواد

بعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

بعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

بعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

 

20 دقیقه بعد از ترک سیگار اثرات ترک از همان دقایق اولیه نمود عینی پیدا میکنند. کمتر از 20 دقیقه بعد از کشیدن آخرین سیگارتان ضربان قلب شما کم کم به سطح اولیه باز می گردد. 2 ساعت بعد از ترک سیگار بعد از 2 ساعت فشارخون و ضربان قلب شما تا سطح نرمال خود پایین می آید. ممکن است کم کم نبود نیکوتین را احساس کنید. 12 ساعت بعد از ترک سیگار فقط طی 12 ساعت بعد از ترک سیگار منو اکسید کربن در بدن شما تا حد نرمال پایین می آید و اکسیژن موجود در خونتان تا سطح نرمال بالا میرود. 24 ساعت بعد از ترک سیگار حمله قلبی در سیگاری ها 70 درصد بیشتر از غیر سیگاری هاست.

باور کنید یا نه فقط یک روز کامل بعد از ترک سیگار ریسک حمله قلبی شروع به کم شدن می کند. 48 ساعت بعد از ترک سیگار در این زمان نیکوتین بدن شما تمام شده است و حس چشایی و بویایی شما به سطح معمول باز می گردد.

2 تا 3 هفته بعد از ترک سیگار شما متوجه میشوید که میتوانید بدون احساس ضعف و خستگی به فعالیت بدنی و ورزشی بپردازید. این زمانی است که بیشتر افراد نشانه های ترک نیکوتین را پشت سر گذاشته اند. 1 تا 9 ماه بعد از ترک سیگار تقریبا بعد از یک ماه، ریه های شما شروع به بازسازی خود می کنند.

مژک ها نیز خودشان را احیا می کنند و عملکردشان را بهبود می بخشند. 1 سال بعد از ترک سیگار بعد از یک سال خطر بیماری های قلبی نسبت به زمانی که سیگار می کشیدید تا 50 درصد کاهش میابد. 5 سال بعد از ترک سیگار5 تا 15 سال بعد از ترک سیگار خطر سکته برای شما مانند کسی است که تا به حال سیگار نکشیده است. 10 سال بعد از ترک سیگار اگر 10 سال از ترک شما میگذرد ریسک فوت ناشی از سرطان ریه در شما 50 درصد کمتر از سیگاری هاست. خطر ابتلا به سرطان دهان، گلو، مری، مثانه، کلیه، و لوزالمعده نیز در شما کاهش میابد. مزایای طولانی مدت ترک سیگارمزایای طولانی مدت ترک سیگار فوق العاده است. بنابر گفته انجمن قلب آمریکا طول عمر غیر سیگاری ها به طور متوسط 14 سال بیشتر از سیگاری ها است.

منبع

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با «بعد از ترک سیگار در بدن چه اتفاقاتی رخ می دهد؟» داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

تاثیرات سن و جنس و عوامل دیگر بر روی سمیت مواد

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *