کپکها و آلودگی هوای داخل ساختمان

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی آلودگی هوا

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی آلودگی هوا

برگزاری اولین جلسه هم اندیشی آلودگی هوا

 

این هم گزارش اولین جلسه هم اندیشی آلودگی هوا البته باید زودتر و قبل از این جلسه اطلاع رسانی می کردم ولی به هر حال دانستن گزارش این جلسه نیز خالی از لطف نیست در پنجمین روز از گرامیداشت هفته هوای پاک، انجمن علمی بهداشت محیط اقدام به برگزاری اولين جلسه هم انديشي آلودگي هوا نمود.

به گزارش موژ، این همایش که در تالار امام جواد (ع) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار شد با سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از قران مجید آغاز شد. دکتر مصداقی نیا معاون بهداشت وزیر بهداشت و ریاست محترم انجمن علمی بهداشت محیط ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک هفته هوای پاک، گفت:با ورود جمعيت روستايي به شهرهاي بزرگ در زماني كه هنوز زيرساخت مناسبي براي زندگي اين افراد آماده نشده آلودگي هوا افزايش پيدا مي كند و باعث ايجاد مشكلات متعددي در آموزش، فرهنگ، سوخت مناسب و وضعيت هوا مي شود.
عليرضا مصداقي نيا افزود: پديده آلودگي هوا مسئله اي است كه بسيار درموردش صحبت شده و به عنوان امري بديهي شناخته مي شود ولي آنچه مهم است دلايل اين آلودگي و رفع آنهاست.

رييس انجمن علمي بهداشت محيط ايران ادامه داد: اگر با برگزاري اين جلسات بتوانيم در زمان اوج آلودگي، رفاهي نسبي را براي شهروندان شهرهاي بزرگ ايجاد كنيم بدون شك مقدار زيادي از آلودگي هوا كاسته خواهد شد.

وي در پايان مجلس شوراي اسلامي را به عنوان مهم ترين نهاد در مديريت آلودگي هوا عنوان كرد و از مسئولان مربوطه خواست تا با بررسي هاي خود وضعيت آلودگي هوا را بهبود بخشند. در این هم اندیشی دکتر ندافی نیز ضمن ارائه آمارهای مبسوط در خصوص آلودگی هوای تهران در سالهای اخیر بویژه دوره زمانی شهریور تا بیست آذر ماه اظهار داشتند که وزارت بهداشت در بحران آلودگی هوا به وظیفه خود عمل کرده است دکتر غیاث الدین ضمن ارائه توضیحات کاملی از مباحث علمی آلودگی هوا به مشکلات اندازه گیری آلاینده های هوای تهران بویژه دقت پایین تجهیزات و بعضا مکان های نامناسب استقرار سیستم های اندازه گیری اشاره کرد سپس جناب آقای دکتر محسنی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخته و مطالبی در خصوص سکوت وزارت بهداشت در زمینه اطلاع رسانی وضعیت آلودگی هوا در روزهایی که گذشت و همچنین از طرح بررسی تعلل سازمانها و وزارت خانه ها در زمینه بحران آلودگی هوا در مجلس سخن گفت و همچنین توانایی های انجمن تخصصی علمی بهداشت محیط را ستود.

آقای مهندس زند معاون دفتر آلودگی هوای سازمان محیط زیست گزارشی از برنامه های انجام شده توسط این سازمان نظیر گسترش مراکز معاینه فنی خودرو ارئه نمود. در پایان جلسه آقای دکتر جعفر زاده ضمن جمع بندی صحبت های مطرح شده افزود: برگزاری نشست های تخصصی از این دست قطعاً باعث هم اندیشی متخصصان مبحث آلودگی هوا خواهد شد. در این همایش حدود پنجاه نفر از مدیران،اساتید دانشگاه، کارشناسان، دانشجویان و … حضور داشتند.

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *