طراحی لوله های فاضلاب

بررسی فاضلاب صنعتی صنایع خودروسازی

بررسی فاضلاب صنعتی صنایع خودروسازی

بررسی فاضلاب صنعتی صنایع خودروسازی

بررسي روشهاي حذف دترجنت از فاضلاب صنعتي صنايع خودروسازي و استاندارد سازي آن چكيده يكي از مهمترين صنابع آلوده كننده محيط زيست، صنعت خودرو سازي است كه، از شاخص ترين آلاينده هاي آن ،مي توان به دترجنت ها اشاره کرد. دترجنت ها، بر حسب وجود تركيبات مختلف موجود در آنها داراي تاثيرات قابل توجهي در محيط زيست (ايجاد پديده يوتريفيكاسيون، مسموميت براي آبزيان، كاهش سرعت تنفس باكتري ها و ممانعت از واكنش هاي آنزيمي آنها و غيره) است.
بنابراين، همواره حذف اين گروه ازترکيبات از فاضلاب صنايع خودروسازي، و اتخاذ روش هایی با بيشترين راندمان حذف و حداقل هزينه، يك ضرورت بوده است. به همين منظور، در اين تحقيق، پس از مطالعه و جستجوي كتابخانه اي و اينترنتي در خصوص انواع روش هاي حذف، مبادرت به انجام آزمايشات عملي در خصوص تعيين ميزان تاثير فرايند های انعقاد و لخته سازي ،اکسيداسيون دترجنتها به روش فنتون و نيز اسمز معکوس شد که نتايج حاصل از آزمايش هاي مذکور، نشان مي دهد که، استفاده از سيستم اسمز معکوس، به عنوان يك روش فيزيكي تصفيه با راندمان حذف دترجنت به ميزان ٩٥ ٪ يا بكارگيري پلي آلومينيوم كلرايد، در فرآيند با راندمان حذف دترجنت ٨٤ ٪ به عنوان کاراترين pH =6 انعقاد و لخته سازي، به صورت جداگانه در ازاء مصرف ٤٥ ميلي گرم در ليتر در و مقرون به صرفه ترين روش حذف، است .
واژه هاي كليدي: فاضلاب صنعتي، دترجنت، سورفاكتانت، صنايع خودرو سازي
لینک دانلود:
بررسی فاضلاب صنعتی صنایع خودروسازی
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید