ایمنی و بهداشت در مدیریت زباله و پسماند

بازیافت مواد و کاهش تولید زباله

بازیافت مواد و کاهش تولید زباله

بازیافت مواد و کاهش تولید زباله

 

بسياري از فروشگاه ها و کارخانه هاي بزرگ خواهان بازخريد مواد زايد هستند اين مواد شامل مواد قابل بازيافت مانند قوطي هاي کنسرو، بطري هاي شيشه اي و روزنامه هاي باطله مي باشد. اين کارخانه ها و فروشگاه ها در ازاي بازخريد اين کالاهاي دست دوم به مشتري پول پرداخت مي کند. برخي سازمان ها مانند سازمان بازيافت کيسه هاي مخصوص نگهداري مواد قابل بازيافت را در اختيار مردم قرار مي دهند.برخي اقلام هستند که سازمان بازيافت و کارخانه هاي بازيافت مواد آنها دور مي ريزند اين مواد قابل بازيافت نيستند و مورد استفاده قرار نمي گيرند.

اين مواد عبارتند از رختخواب و تشک، مبلمان، پوشاک و لباس، وسايل و دستگاه هاي الکترونيي. اين وسايل در اختيار گروه ها و شرکت هاي غير انتفاعي قرار مي گيرد تا در صورت امان تعمير شوند و يا قطعات قابل استفاده آنها در دستگاه هاي ديگر به کار رود.
ما مي توانيد با خريداري و استفاده از موادي که مواد غير قابل تجزيه و غير قابل بازيافت نيستند: از ظروف يکبار مصرف استفاده کنيد. از بطري هايي استفاده کنيد که قابليت دوباره پر شدن را داشته باشد. از پاکت هاي پلاستيکي که قابل شستشو و استفاده دوباره هستند استفاده کنيد. در امر بازيافت هيچگاه موفقيت کامل حاصل نمي شود مگر اينه مواد قابل بازيافت به کالاهاي قابل استفاده و مرغوب در بازار تبديل شود. بدين منظور توجه داشته باشيد که مواد قابل بازيافت را هيچگاه با زباله هاي بي مصرف يجا نريزيد.

موادي را که مي توان از اين طريق توليد کرد عبارتند از:

پوشاک و کفش اسباب بازي هاي و وسايل بازي در پارک هاي کودک وسايل باغباني موکت و زيلو مواد مورد استفاده در ساخت زير گلداني و ميز و صندلي هايي تاشو روغن موتور سطوح منزل و پيشخوان ناودان بسته بندي مواد محصولات کاغذي مانند کارتن و مقوا وسايل تميز کننده مانند جارو ،برس، تي و غيره کاغذ ها و پات هاي مورد استفاده دستنويس و در کامپيوتر تمامي اين مواد اگر به روش صحيح از مواد قابل بازيافت تهيه شوند علاوه بر اينه از نظر اقتصادي بسيار به صرفه است به حفاظت از محيط زيست هم مي کند و در ضمن به لحاظ مرغوبيت هم هيچ تفاوتي با آنچه از مواد نو تهيه مي شود ندارد.

منبع :www.sandiego.gov

 

  • هرگونه سوالی در رابطه با بازیافت مواد و کاهش تولید زباله داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

    هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

ایمنی و بهداشت در مدیریت زباله و پسماند

دفن آلودگی در خاک؛ کاشت بذر مرگ

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *