ریگر (سیم بکسل انداز)

ایمنی اسلینگ ها

ایمنی اسلینگ ها

ایمنی اسلینگ ها

فهرست:

 • پیکربندی اسلینگ

 • زاویه اسلینگ

 • حدود بار

 • مرکز گرانش

 • اسلینگ طناب سیمی,

 • اسلینگ زنجیری,

 • اسلینگ های بافته مصنوعی,

 • اسلینگ های فلزی مشبک,

 • اسلینگ طناب فیبری

 

ساختار اسلینگ :

واژه اسلینگ ساختار بسیار متنوعی مانند طناب های فیبری ، طناب های سیمی ، زنجیر ها و الیاف را شامل میشود . در این مقاله کاربرد صحیح و متداول اسلینگ ها در ساخت و ساز تشریح میشود زیرا استفاده ناصحیح از آنها میتواند خطرناک باشد .

بند عمودی منفرد (شکل ۱) به وسیله ساق عمودی منفرد بار را تحمل میکند . وزن کلی بار بوسیله همین ساق منفرد حمل میشود ، زاویه اسلینگ ۹۰ درجه است (زاویه اسلینگ از سطح افقی اندازه گیری میشود) و وزن بار میتواند برابر با حداکثر بار کاری اسلینگ واتصالات آن باشد.

طناب عمومی منفرد

طناب عمومی منفرد

شکل 1: طناب عمومی منفرد

لوازم و اتصالات میتواند متنوع باشد ولی استفاده از چفت فلزی در حلقه الزامی است . برای حفاظت بهتر در طناب های سیمی پیوند حلقه باید با چاشنی های مکانیکی فنلاندی باشد .

از این نوع اسلینگ برای بالا بردن بار های طویل ، شل و سست و برای اجسامی که حفظ تعادل آنها مشکل است نباید استفاده کرد . این نوع اسلینگ هیچ گونه کنترل قطعی بر روی بار ندارد چرا که امکان چرخش بار وجود دارد . از طناب عمودی منفرد (اسلینگ نوع یک) فقط برای بار هایی که مجهز به قلاب با لایه یا مهار هستند استفاده کنید .

طناب مهاری:

دو یا چند طناب منفرد میتوانند در کنار یکدیگر به عنوان یک طناب مهاری برای بالا بردن اشیاء با جای بلند کردن مخصوص یا ضمیمه شده به آن استفاده شوند . انتهای اتصالات این اسلینگ ها طبقه بندی گسترده ای دارد . در طناب مهاری پایداری بار زمانی که بار بطور مساوی برروی بازو ها تقسیم شود بسیار بالاست . قلاب مستقیما بر روی مرکز گرانش بار قرار دارد و بار یک سطح برآمده است .

شاید برای تقسیم مساوی بار ، تنظیم طول بازو ها با رینگ ضروری باشد . برای استفاده کارآمد از یک طناب مهاری لازم است که زاویه های اسلینگ به دقت اندازه گیری شود تا اطمینان حاصل شود که هر یک از بازو ها دچار اضافه بار نشوند.

بروزرسانی اول: این مطلب بروزرسانی شد و فایل پاورپوینت ایمنی ریگر و انواع وسایل اسلینگ در 82 اسلاید پیوست شد.

ادامه مطلب را با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید:

 

 

 • هرگونه سوالی در رابطه با ایمنی اسلینگ ها داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

پاورپوینت جامع ایمنی جرثقیل

تجهیزات و متعلقات باربرداری و روش های بستن بار

 تجهیزات و متعلقات باربری

 ایمنی در بالابرها

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *