انفجار در یک مرکز اتمی فرانسه باعث مرگ یک نفر شد

انفجار در یک مرکز اتمی فرانسه باعث مرگ یک نفر شد

انفجار در یک مرکز اتمی فرانسه باعث مرگ یک نفر شد این مرکز به یک شرکت برق فرانسه به نام “ای دف اف” تعلق دارد انفجاری در مرکز اتمی مارکول در فرانسه باعث مرگ یک نفر و زخمی شدن چهار نفر شده است. این انفجار ناشی از حریقی در نزدیکی یک کوره در ذخیره گاه فضولات رادیواکتیو سنتراکو بود و مقام ها گفتند که خطر نشت مواد رادیواکتیو در آن وجود ندارد.شرکت برق “ای دی اف” که این مرکز واقع در جنوب فرانسه را در اختیار دارد گفت که این “یک حادثه صنعتی بوده نه یک حادثه اتمی.”این انفجار در ساعت ۱۱:۴۵ به وقت محلی روی داد. به عنوان یک اقدام احتیاطی، یک کمربند امنیتی در اطراف ناحیه ایجاد شده است.
اما پیر آنری براندت سخنگوی وزارت کشور فرانسه بعدا گفت که هیچگونه نشت رادیواکتیو نه در داخل و نه خارج این مرکز روی نداده است.مقام ها می گویند هیچ یک از کارگران زخمی در این حادثه به مواد رادیو اکتیو آلوده نشده اند.به گفته آنها کارگری که کشته شد در اثر انفجار جان باخت و نه در اثر قرار گرفتن در معرض مواد رادیو اکتیو.مرکز سنتراکو متعلق به “ای دی اف” سوخت “ام او اکس” تولید می کند. این سوخت با بازیافت پلوتونیوم از سلاح های اتمی به دست می آید.در این مرکز هیچ راکتور اتمی وجود ندارد.سخنگوی ای دی اف گفت که انفجار در کوره ای که برای سوزاندن فضولات، از جمله سوخت، ابزارها و لباس های مورد استفاده در تولید انرژی اتمی به کار می رفت روی داد اما تشعشعات رادیواکتیو خیلی کمی از آن ساطع شده است.او گفت “آتشسوزی ناشی از انفجار تحت کنترل است” و مقام دیگری بعدا گفت که حادثه “تمام” شده است.
آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت با مقام های فرانسوی در تماس است تا اطلاعات بیشتری درباره ماهیت انفجار کسب کند.یوکیا آمانو مدیر کل آژانس در حاشیه یک نشست شورای حکام این سازمان گفت که مرکز حادثه این سازمان “فورا فعال” شده است.به گزارش خبرگزاری فرانسه ناتالی موریزت وزیر محیط زیست فرانسه قرار بود روز دوشنبه از این مرکز بازدید کند تا “به انجام ارزیابی های دقیق از تاثیر احتمالی مواد رادیواکتیو در این حادثه کمک کند.”سخنگوی این وزارتخانه گفت: “در حال حاضر هیچ اثر بیرونی مشاهده نشده است.”
انفجار در یک مرکز اتمی فرانسه باعث مرگ یک نفر شد
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید