انتظارات انسان وعوارض ناشی ازعدم رضایت مندی از کار

انتظارات انسان و عوارض ناشی از عدم رضایت مندی از کار

انتظارات انسان و عوارض ناشی از عدم رضایت مندی از کار

انسانی که در یک سازمان کار میکند سر مایه ای که برای آن سازمان می گذارد در نظر می گیرد این سرمایه شامل تجربه  فنی٬ سن ٬ وفاداری٬ تلاش و … می باشد. در ازاء این سرمایه گذاری پاداشی را از سازمان متبوع خود می گرد ه شامل حقوق٬ پیشرفت٬ احساس موفقیت٬ روابط میان همکاران٬ مقام٬ طرز برخورد با سرپرست و … می باشد. چنانچه بین سرمایه گذاری شده و پاداش گرفته شده رابطه تعادلی وجود داشته باشد فرد احساس رضایت مندی از کار خود را خواهد داشت در غیر اینصورت احساس عدم رضایت را خواهد نمود.

رضایت مندی از کار به عوامل زیر بستگی دارد.

۱-سن. اصولا با افزایش سن رضایت مندی از کار نیز افزایش میابد و فرد از محیط کار خود راضی تر خواهد بود. ۲-طول خدمت. بین طول خدمت افراد در یک سازمان و رضایت مندی آنان از کار عموما یک رابطه مستقیم وجود دارد.

۳-سطح شغل. هر چقدر شغل فرد تخصصی تر بوده و اعتبار(پرستیژ) بیشتری داشته باشد و هر قدر سطح مدیریت فرد بالاتر باشد رضایت مندی از کار بیشتر است.

۴-افرادی که در گروهای کوچک کار میکنند راضی تر از افرادی هستند که در گروه های بزرگ کار می کنند.

۵-کارهای تکراری و کارهایی که به فرد هیچ مسئولیت و اقتداری داده نمی شود و فقط فرد بعنوان امبر مطلق است باعث عدم رضایت از کار می گردد.

ادامه مطلب را با دانلود فایل زیر مشاهده کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *