نکاتی چند در ارتباط با ایمنی در محیط کار

اطلاعات و ایمنی در محیط کار

عنوان

اطلاعات و ایمنی در محیط کار

موعات مقاله ه شرح زیر هستند:

  • نقش اطلاعات

  • آمار و اطلاعات حوادث

  • آمار و اطلاعات هوانوردی عمومی

  • آمار سوانح حمل و نقل هوایی

  • تلفات در هر میلیون مسافر حمل شذع

  • آمار سوانح شاخه نظامی

برای توضیحات و همچنین دانلود کلیه موارد ذکر شده با ما همراه باشید

نقش اطلاعات

اولین قدم در امور ایمتی جمع اوری اطلاعات است. در تهیه اطلاعات انچه مهم است تبدیل اطلاعات خام و عمومی به اطلاعات علمی و قابل استفاده در تحلیل های ایمنی می باشدو مشاهدات عامیه و روزمزه  را می خواهیم به اطلاعات کارشناسی دقیق و قابل تجریه و تحلیل تبدیل نماییم.

معمولا کلمات توصیفی مانند زیاد٬ مناسب٬ متوسط٬ کم٬ خیلی کم هیچ یک مفهوم دقسق و قابل شمارشی ندارند. وقتی می گوییم کمی اب خوردن می خواهیم٬ یک لیوان آب برای ما می آورند. در صورتیکه اگر بگوییم کمی اب میخواهیم لباس ها را بشوریم معمولا یک سطل آب برای ما می اورند. در صورتی که بگوییم یک لیتر اب می خواهیم هیچ تفاوتی نمی کند برای چه منظوری آب مورد نیاز است و دقیقا مقدارش مشخص است. پس برای جمع آوری اطلاعات ایمنی ما سعی خواهیم کرد تمام مشاهدات را به عدد و رقم واحد مشخص گرد اوری کنیم. بعد از جمع اوری اطلاعات ایمنی ما سعی خواهیم کرد تمام مشاهدات را به عدد و رقم و واحد مشخص جمع اوری کنیم. بعد از جمع اوری اطلاعات که بیشتر آن قابل شمارش و دقیق می باشد. اطلاعات خام را پرداخت و به دادها تبدیل می نماییم.

مثال: اینطور شایعه می شود که هر گاه زید روی ماشین تراش کار می کند بیشتر از حد معمول قطعات تراشیده در مراحل تراش صدمه می بیند و با یک اتفاق ناگوار برای کارکنان یا ماشین تراش پیش می اید. با اصطلاح می گوییم زید (بد می اورد) ما می خواهیم مابین ۰بد بیاری) و یک تجزیه و تحلیل ایمنی تفکیکی ایجاد کنیم. چون تحلیل ما در ارتباط با یک شخص مطرح شده اولا بررسی می نماییم تا آگاه شویم زید چه مشکلاتی دارد؟

-چشم و دید

– کنترل اعصاب و عضلات

– چونگی انگیزه

-فرهنگ بی تفاوتی

– مشکل در قضاوت

-هوشیاری و استعداد کارهای فنی

-آموزش های به حد کافی برای انجام کار

شاید از خود بپرسیم که دید چشم قابل اندازه گیری است و لیکن کنترل اعصاب و عضلانی …

برای مشاهده کل مطالب فایل پیوست شده را دانلود کنید.

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شویدمدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *