اجرای قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور

اجرای قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور

اجرای قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور

مدیرکل درآمد حق بیمه صندوق تامین اجتماعی از اجرای قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور در 470 شعبه تامین اجتماعی در سراسر کشور خبر داد.آفتاب: محمد حسن زدا افزود: استفساریه قانون مشاغل سخت و زیان آور که چندی قبل از سوی شورای نگهبان به تصویب نهایی رسید چند ماه است که به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده و هم اکنون بدون هیچ مشکلی در تمامی شعب اجرایی می شود. وی درمورد آمار افرادی که قانون جدید مشاغل سخت استفاده کرده اند ، تاکید کرد: آمارهای دقیق در پایان سال جمع آوری و ارائه می شود.

در قانون مشاغل سخت و زیان آور داشتن سابقه کار 25 سال متناوب و 20 سال متوالی قید شده است این درحالی است که در گذشته 25 سال متوالی مبنای محاسبه بازنشستگی در مشاغل سخت بود. براساس قانون جدید فردی که می خواهد از طریق استفاده از این قانون بازنشسته شود شرط سنی ندارد و با داشتن شرایط موجود در هر سنی که قرار گیرد مشمول بازنشستگی می‌شود.

مدیرکل درآمد حق بیمه صندوق تامین اجتماعی گفت: برای استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور ، حق بیمه افرادی که در گذشته برای مدتی در یکی از مشاغل سخت کار کرده اند باید توسط کارفرما و یا خود آنها پرداخت شود در غیر اینصورت این قانون شامل حالشان نمی شود.

به گزارش مهر،زدا افزود: فرد بیمه شده خودش نیز می تواند نسبت به پرداخت مابه التفاوت حق بیمه خود اقدام کند اما با توجه به مبلغ آن ما اصرار داریم که در این شرایط کارفرما حق بیمه آن سال و یا زمان خاص را پرداخت کند.

اجرای قانون جدید مشاغل سخت و زیان آور
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید