آیین نامه حمل ونقل و جابجایی افراد و اشیاء

آیین نامه حمل ونقل و جابجایی افراد و اشیاء

۱-حداکثر ظرفیت مجاز بالابر باید از طرف کارخانه سازنده بطور مشخص و خوانا در روی هر دستگاه حمل و نقل و جابجایی نوشته شده باشد.

۲-در تمام بالابرها بلند کردن بار بیش از ظرفیت مجاز ممنوع است مگر هنگام آزمایش دستگاه

۳-همیشه بایستی بار بطور ملایم بالا و پایین اورده شود بطوریکه در شروع بلندکردن یا حین پایین آوردن و توقف ضربه ای به دستگاه وارد نگردد.

۴-در بالابرهایی که با موتور الکتریکی کار میکنند باید وسایلی تعبیه شده باشد تا هنگامی که بار به حداکثر ارتفاع پیش بینی شده رسید٬ بتواند طور خودکار محرک الکتریکی را از کار بیندازد.

۵- بالابرها باید دارای ترمرزهای حفاظتی باشند و این ترمزها باید طوری تعبیه و محاسبه شده باشند که بتوانند باری معادل یک و نیم برابر ظرفیت مجاز بالایر را نگهداری نمایند.

۶- طنابهای فرمان در بالابرهایی که از پایین هدایت می شوند (اعم از بالابرهای الکتریکی/بادی) باید دارای جداکننده مخصوصی باشند٬ طوری که این ظنابها را بطور مجزا از داخل سوراخ ها ان عبور داده و مانع پیچ شدن و رویهم افتادن آن بشود. ضمنا این طنابها باید بترتیبی علامت گذاری شوند که به طور واضح جهت حرکت بار را در اثر کشیدن هر یک از طنابهای مذبور مششخص نملید.

ادامه بندها را با دانلود فایل مشاهده بفرمایید:

لطفا ابتدا در سایت ثبت نام کنید
ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شویدمدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *