آشیانه میکروارگانیسم ها در کیبورد

آشیانه میکروارگانیسم ها در کیبورد

گروه سلامت: جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که صفحه کلید رایانه (کیبورد) می‌تواند از لحاظ میزان میکروب بسیار آلوده باشد.

به گزارش ایسنا، نتیجه تحقیقات یک سازمان غیر دولتی در بریتانیا حاکی از آن است که کیبورد می‌تواند آشیانه میلیون‌ها باکتری و میکروب خطرناک باشد.

 سازمان غیر دولتی«Which» در لندن این تحقیقات را بر 33 کیبورد رایانه‌های خود انجام داده است. چهار تا از آن کیبوردها آن قدر آلوده بود که خطری برای سلامت فرد تشخیص داده شد.

یکی از کیبوردها هم پنج برابر بیشتر از یکی از توالت‌های اداره میکروب داشته است.

برخی از آن میکروب‌ها در بینی و معده انسان یافت می‌شوند و می‌توانند باعث سرماخوردگی و حتی بروز ورم معده در افراد شوند.  به گفته جان بوگ از مجله ویچ کامپیوتینگ، اکثر افراد، کاری برای مبارزه با میکروب در صفحه کلید کامپیوترهای خود نمی‌کنند.  او می‌گوید: ما صفحه کلید را با توالت مقایسه کردیم. توالت به دفعات تمیز می‌شود، اما حدود 11 درصد افراد هرگز کیبورد رایانه خود را تمیز نمی‌کنند.

به گفته این کارشناس، کمتر از 46 درصد از اشخاص فقط ماهی یک بار کامپیوتر خود را تمیز می‌کنند.

محققان دانشگاه آریزونای امریکا سال گذشته میلادی اعلام کردند که هر کامپیوتر در محل کار می‌تواند به طور متوسط بیش از چهارصد برابر بیشتر از یک توالت فرنگی میکروب داشته باشد.

اما افراد چطور می‌توانند خود را در برابر میکروب‌های کامپیوترشان محافظت کنند؟

یکی از این راه‌ها تمیز کردن صفحه کلید با دستمال آغشته به الکل است و راه دیگر، تمیز کردن آن با دستگاه فشار هواست. 

به نقل از:
آشیانه میکروارگانیسم ها در کیبورد
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید