کلیات ایمنی و بهداشت صنعتی

آشنایی با الزامات سیستم مدیریت HSE

آشنایی با الزامات سیستم مدیریت HSE

آشنایی با الزامات سیستم مدیریت HSE

 فرمت: PDF       تعداد صفحات: 91 

محيط زيست: به محيط يا شرايطي كه شهرداري و بخش هاي وابسته، در آن فعاليت مي كنند و يا مي توانند تحت تأثير آن قرار گيرند گفته مي شود كه شامل موجودات زنده (انسان و موارد ديگر) موجود در آن است.

اثرات محيط زيستي: به اثرات مفيد يا مضر مستقيم يا غير مستقيم ناشي از فعاليت ها و يا خدمات سازمان بر روي محيط زيست گفته مي شود.

ارزيابي اثرات محيط زيستي: رويكردي است كه به صورت مكتوب و رسمي به بررسي اثرات و پيامدهاي يك پروژه بر محيط زيست، قبل از اجراي پروژه و در حين انجام آن مي پردازد و در صورت لزوم با اعمال تغييرات در پروژه يا فعاليت مورد نظر و يا جلوگيري از اجراي پروژه به كاهش اثرات منفي ناشي از فعاليت هاي انساني بر محيط زيست مي پردازد.

بهداشت و سلامت: علم و هنر تأمين بالاترين سطح سلامت، حفظ و ارتقاي سلامت شهروندان و كاركنان اعم از پيمانكار و رسمي و حفظ سرمايه از طريق ايجاد محيط زندگي و محيط كار سالم، انتخاب افراد مناسب هر شغل، تطبيق كار با مقتضيات روحي و جسمي كاركنان، پيشگيري از حوادث و بيماري هاي شغلي و غير شغلي، آموزش بهداشت فردي و مسايل مربوط به كار و زندگي، تشخيص زودرس و درمان بيماري ها است.

خطر: عاملي كه بالقوه مي توانند سبب بيماري، آسيب، خسارت به اموال، تاسيسات، توليدات، يا محصول، محيط زيست، وقفه در ارائه خدمات، كاهش توليد و ارائه خدمات، و يا افزايش عيوب و پرداخت خسارت ها شود.

رويداد: يك واقعه يا زنجيره اي از وقايع است كه سبب شده يا مي تواند سبب بروز آسيب، بيماري و يا خسارت به سرمايه، محيط زيست يا اشخاص شود.

ريسك: تركيبي از احتمال وقوع يك واقعه نامطلوب و شدت وقوع آن.

كمترين حد قابل قبول و كاربردي: منظور تقليل ريسك به كمترين حد قابل قبول و قابل اجرا است. اين امر مستلزم برقراري تعادل در كاهش ريسك با توجه به جنبه هاي مختلف نظير زمان، مشكلات، زحمات، امكانات و هزينه هاي دسترسي به آن است. به بيان ديگر به كارگيري زمان، امكانات و توان موجود سازمان براي كاهش ريسك ها بر اساس اولويت بندي انجام شده است.

ادامه مطالب زیر را با دانلود فایل پیوستی مشاهده کنید.

 • عملکرد HSE با گذشت زمان

 • نتايج اجراي كامل و صحيح سيستم مديريت HSE

 • سيستم صحيح مديريت HSE

 • رهبری و تعهد

 • خط مشی و اهداف استراتژیک

 • سازمان, منابع و مستند سازی

 • ارزیابی و مدیریت ریسک

 • طرح ریزی

 • اجرا و پایش

 • ممیزی و بازنگری

 

 

 • هرگونه سوالی در رابطه با آشنایی با الزامات سیستم مدیریت HSE داشتید در نظرات ثبت کنید تا بررسی شود.

  هر مطلبی لازم داشتید, کافیه سفارش دهید تا در سایت قرار گیرد.

 

حتما بخوانید:

⇐  مبانی, تشریح الزامات و مستندسازی سیستم مدیریت HSE-MS دکتر بیگلری

استقرار سیستم مدیریت HSE در نظام پیمانکاران

جزوه دوره ممیزی داخلی سیستم مدیریت HSE

پاورپوینت مستند سازی در سیستم مدیریت HSE

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *