پیشگیری از بیماری های شغلی

پيشگيري از بيماري هاي شغلي

وزارت تعاون،كار و رفاه اجتماعي
معاونت روابط كار
اداره كل بازرسي كار
عنوان :
پيشگيري از بيماري هاي شغلي
(Prevention of occupational diseases)
گردآوري و ترجمه :
مهدي شرفي
(بازرس كاراستان خراسان جنوبي ، شهرستان سرايان )
مرداد ماه 1392

هدف از سند :
اين مقاله به بررسي ماهيت پويا و مقياس بيماري هاي شغلي و چالش هاي مرتبط با پيشگيري از آنها مي پردازد. بر اساس تجارب و درس هاي آموخته شده در تشخيص و پيشگيري از بيماريهاي شغلي، اين مقاله استراتژي دفتر بين المللي كار را توصيف واز هيئت اجرايي سازمان دعوت به ارائه راهنمايي به منظور ارتقاء اثر بخشي عمل براي جلوگيري از بيماريهاي شغلي (نتيجه طرح شده در بند 42 را ببينيد) مي كند.
هدف استراتژيك مرتبط: افزايش پوشش و كارآيي حمايت اجتماعي براي همه (نتيجه 6: كارگران و شركت ها بهره مندي از بهبود شرايط ايمني و سلامت در محل كار را خواهند داشت).
پيامدهاي سياسي : بدون پيامد.
پيامدهاي حقوقي: بدون پيامد.
پيامدهاي مالي: بدون پيامد .
پيگيري مورد نياز: بر اساس هدايت هيئت اجرايي سازمان ، دفتر مركزي بايد از نزديك با اجزا و ديگر نقش آفرينان بين المللي براي پيشگيري بهتر از بيماريهاي حرفه اي كار كند.
نويسنده: برنامه ايمني و بهداشت در كار و محيط (كار ايمن).
اسناد مرتبط:  (GB.307/13 (ver
خلاصه گزارش
بيماري هاي شغلي و حرفه اي ، سبب درد، رنج و زيان هاي بزرگ به كارگران، كسب و كارها، صندوق هاي تأمين اجتماعي و بطور كلي جوامع مي شوند. بر اساس برآوردهاي سازمان بين المللي كار، (OLI ) بيماري هاي ناشي از كار كارگران، شش برابر بيشتر از حوادث مربوط به كار سبب مرگ آنان مي شود.
بنابراين شناخت موثر و پيشگيري از بيماريهاي شغلي براي برنامه هاي ملي ايمني شغلي و بهداشتي  (HSO )ضروري و براي انجام كار به نحو شايسته يك واقعيت هستند . با اين حال، در بسياري از كشورها اين موضوع هنوزبه اندازه كافي مورد توجه قرار نگرفته است.
اين مقاله به بررسي ماهيت پويا و مقياس بيماري هاي شغلي و چالش هاي مرتبط با پيشگيري از آنها مي پردازد. استفاده از تجارب در سطح ملي و بين المللي، استراتژي دفتر مركزي را براي ادامه يا افزايش اقدامات و فعاليت هاي سازمان بين المللي كار در اين زمينه به جلو پيش مي برد و خواستار نظر هيئت اجرايي سازمان براي هرگونه راهنمايي اضافي و احتمالي مي شود

 

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *