آيين نامه ايمني ماشين ها و ادوات كشاورزي

آیین نامه ایمنی ماشین ها و ادوات کشاورزی

آیین نامه ایمنی ماشین ها و ادوات کشاورزی

آیین نامه ایمنی ماشین ها و ادوات کشاورزی

 

اين آيين نامه مشتمل بر 4 فصل و 51 ماده تهيه و به استناد مواد 85 و 91 قانون كار در مورخه 1387/11/2 شوراي عالي حفاظت فني تدوين و در تاريخ  1387/12/27 به تصويب وزير كار و امور اجتماعي رسيده است.

به منظور تأمين و ارتقاء سطح ايمني و حفاظت نيروي كار وهمچنين صيانت نيروي انساني و منابع مادي كشور و پيشگيري از حوادث منجر به صدمات جاني و خسارت مالي در فعاليتهاي مرتبط با ماشين هاي كشاورزي.مقررات اين آيين نامه به استناد ماده 85 قانون كارجمهوري اسلامي ايران تدوين گرديده است.

فصل اول – تعاريف

ماشين هاي كشاورزي : به ماشين هايي اطلاق مي شود كه داراي موتور بوده و جهت عمليات كشاورزي و براي كارهايي نظير آماده سازي زمين، كاشت ،داشت، برداشت و جابجايي محصول بكار گرفته مي شوند.

ادوات كشاورزي: به دستگا ه هاي فاقد موتور اطلاق مي شود كه به طرق مختلف (سوار،نيمه سوار وكششي)به ماشين هاي كشاورزي متصل شده و عمليات مختلف كاشت،داشت،برداشت و جابجايي محصول را انجام مي دهند.

download_icon_Taktemp_10.gif (200×110)

 

این مطلب بروزرسانی شده است و فایل دیگر از ایمنی ماشین آلات کشاورزی پیوست شده است.

 

 

آیین نامه ایمنی ماشین ها و ادوات کشاورزی
رتبه 4 از بین 1 رای

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید