آمار تفکیکی سازمان تامین اجتماعی از حوادث ناشی از کار

آمار تفکیکی سازمان تامین اجتماعی از حوادث ناشی از کار

تا پایان آذر ماه سال گذشته 15 هزار و 19 نفر از بیمه‌شدگان صندوق تأمین‌اجتماعی در حوادث ناشی از کار دچار آسیب‌دیدگی شدند.

براساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی صندوق تأمین‌اجتماعی تا پایان آذرماه سال گذشته 276 بیمه‌شده زن و 14 هزار و 743 بیمه‌شده مرد تأمین‌اجتماعی دچار حادثه ناشی از کار شدند که 3 هزار و 434 نفر از آنان مجرد و 11 هزار و 585 نفر نیز متأهل بوده‌اند.براین اساس، تعداد 14 هزار و 286 مورد از حوادث ناشی از کار داخل کارگاه اتفاق افتاد که 1/95 درصد از کل آسیب‌دیدگی‌ها در محل کار را شامل می‌شود و از طرفی 590 مورد نیز خارج از کارگاه و 143 مورد نیز در هنگام رفت و آمد به محل کار روی داده است.در سال گذشته 13 هزار و 972 نفر از آسیب‌دیدگان ناشی از کار به بهبودی کامل دست یافته‌اند، 132 نفر ازکارافتادگی کلی، 208 نفر ازکارافتادگی جزیی و 648 نفر نیز غرامت نقص عضو دریافت کرده‌اند.762 نفر از بیمه‌شدگان به دلیل استفاده از وسایل بی‌حفاظ، 571 نفر به دلیل استفاده از وسایل معیوب، 8 هزار و 907 نفر به دلیل بی‌احتیاطی، یک‌هزار و 69 نفر به دلیل عدم رعایت مقررات ایمنی، 91 نفر به دلیل ازدحام و بی‌نظمی تجهیزات در سال گذشته دچار خطرات ناشی از کار شده‌اند.بر این اساس، نور ناقص، تهویه نامطلوب، لباس خطرناک، عدم آموزش نیز از دلایلی است که باعث ایجاد حوادث ناشی از کار شده و بی‌احتیاطی با 3/56 درصد بیشترین عامل ایجاد آسیب‌دیدگی در محیط کار بوده است.

آمار تفکیکی سازمان تامین اجتماعی از حوادث ناشی از کار
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید