25 سال از چرنوبيل گذشت

25 سال از چرنوبيل گذشت!

امروز(سه شنبه 26 آوريل 2011 ) بيست و پنجمين سالروز رخداد حادثه چرنوبيل ميباشد.در اينباره و علل وقوع آن بيشتر بدانيم انفجار در یکی از رآکتورهای اتمی این نیروگاه موجب انتشار تشعشعات رادیواکتیو در سراسر اروپا و کشته شدن ۳۰ نفر شد.به تدریج تعداد بسیار بیشتری بدلیل بیماری های مرتبط با تشعشعات رادیواکتیو کشته شدند که بر سر رقم دقیق آن اختلاف نظر وجود دارد.سالگرد این حادثه در حالی برگزار می شود که اعتراضات جهانی بیشتری علیه نیروگاه های اتمی براه افتاده است.این موج جدید مخالفت ها متاثر از حادثه ای است که دو ماه پیش بدنبال زلزله ژاپن در نیروگاه فوکوشیمای این کشور رخ داد.فاجعه اوکراین در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ در رآکتور شماره ۴ چرنوبیل که در آن زمان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود اتفاق افتاد.پس از آن صدها هزار نفر از مردم اوکراین، غرب روسیه و روسیه سفید مجبور شدند خانه هایشان را تخلیه کنند.منطقه اطراف این نیروگاه به شعاع ۳۰ کیلومتر همچنان خالی از سکنه است.مهندسان شوروی سابق این رآکتور را با سیمان پوشاندند تا تشعشعات رادیو اکتیو را محدود کنند، اما اکنون باید پوشش جدیدی ایجاد شود.در جریان کنفرانسی که هفته پیش در کیف، پایتخت اوکراین برگزار شد، ۷۹۸ میلیون دلار کمک مالی برای احداث این پوشش و نیز ساخت انبار جدیدی برای سوخت اتمی مصرف شده جمع آوری شد.مقام های وقت شوروی سابق برای چند روز از انتشار خبر این حادثه خودداری کردند.مسئولین نیروگاه فوکوشیمای ژاپن نیز متهم شده اند که از ارائه کلیه اطلاعات مربوط به انفجاری که رخ داده و تشعشعات احتمالی رادیواکتیو خودداری می کنند.دمیتری مدودف، رئیس جمهور روسیه که قرار است برای شرکت در مراسم روز سه شنبه به اوکراین برود، گفت باید شفافیت کاملی درمورد حوادث اتمی وجود داشته باشد.
25 سال از چرنوبيل گذشت
مهندس لطفا امتیازتو ثبت کن!

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *