خطرات ارگونومیک تبلت ها-Ergonomic hazards tablets

خطرات ارگونومیک تبلت ها-Ergonomic hazards tablets

خطرات ارگونومیک تبلت ها

به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از مهر، دانشمندان مدرسه بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد دریافتند زمانی که از تبلت برای مثال درحالت نشسته استفاده می شود کاربر آن را در بغل نگه می دارد. در این وضعیت، سر به سمت پایین خم شده و از موقعیت ایده آل خارج می شود.همچنین در حال استفاده از تبلت، دستها به عنوان “جاکتابی” عمل می کنند. ترکیب وضعیت سر و دستها یک موقعیت خطرناک را برای گردن ایجاد کرده و می تواند در دراز مدت عضلات پشت گردن را ملتهب کند.این مشکل زمانی که کاربر در حالت سرپا قرار دارد نیز به وجود می آید و خطرات آن بسیار بیشتر از زمانی است که از یک تلفن همراه هوشمند لمسی استفاده می شود.براساس گزارش لس آنجلس تایمز، این محققان در ادامه بررسیهای خود روش استفاده از تبلت را با یک رایانه قابل حمل مقایسه کردند.

نتایج این تحقیقات نشان داد که به دلیل ساختار نوک بوک و صفحه کلید، این رایانه ها چنین آسیبهایی را بر نمی انگیزند. به طوریکه در زمان استفاده از نوت بوک، وزن از طریق پاها به روش بهتری در بدن توزیع می شود و بنابراین گردن آسیب کمتری می بیند.این درحالی است که با تبلت، کاربر در یک حالت خمیده قرار می گیرد. به این ترتیب، با گردن و کمر یک شکل نیمدایره ساخته می شود و گردن را برای التهاب آماده می کند.

خطرات ارگونومیک تبلت ها-Ergonomic hazards tablets
مهندس لطفا امتیازتو ثبت کن!

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *