نمونه برداری توده ای از بیو آئروسول ها

نمونه برداری توده ای از بیو آئروسول ها

این روش جهت شناسایی کیفی میکروب ها پس از آن که نمونه را کشت داده و زیر میکروسکوپ مورد مطالعه قرار می گیرد مناسب می باشد. نمونه برداری توده ای برداشت نمونه از منبع آلاینده و عامل مشکوک می باشد چنانچه آب مشکوک به آلودگی است بایستی نمونه توده ای از خود آب تهیه گردد آب شیر بطور مکرر جهت شمارش رشد اثر شیکاکوی مورد مطالعه قرار می گیرد در جمع آوری نمونه های آب بایستی به موارد زیر توجه گردد.

۱-نمونه باید در بطری سرپوش دار و استریل جمع آوری گردد.

۲-بطری را بدون سر ریز شدن پر نموده و سریع در پوش آن را گذاشته شود و در انتها ۱۰۰ میلی لیتر آب از بطری برای آنالیز میکروبی برداشته می شود.

۳-زمان و تاریخ نمونه برداری و دمای محیط با برچسب بر روی بطری گزارش گردد.

گزارش نتایج:

نمونه برداری از بیوئروسل ها زنده بر حسب فوت مکعب در دقیقه (CFU/MS) و چنانچه تنها اسپورها نمونه برداری شوند نتایج برحسب اسپور در متر مکعب (spore/m3) و اگر نمونه برداری از پولن باشد بر حسب گرین بر متر مکعب گزارش می گردد.

نمونه برداری توده ای از بیو آئروسول ها
مهندس لطفا به این مطلب امتیار دهید

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید