نمونه برداری توده ای از بیو آئروسول ها

نمونه برداری توده ای از بیو آئروسول ها

این روش جهت شناسایی کیفی میکروب ها پس از آن که نمونه را کشت داده و زیر میکروسکوپ مورد مطالعه قرار می گیرد مناسب می باشد. نمونه برداری توده ای برداشت نمونه از منبع آلاینده و عامل مشکوک می باشد چنانچه آب مشکوک به آلودگی است بایستی نمونه توده ای از خود آب تهیه گردد آب شیر بطور مکرر جهت شمارش رشد اثر شیکاکوی مورد مطالعه قرار می گیرد در جمع آوری نمونه های آب بایستی به موارد زیر توجه گردد.

۱-نمونه باید در بطری سرپوش دار و استریل جمع آوری گردد.

۲-بطری را بدون سر ریز شدن پر نموده و سریع در پوش آن را گذاشته شود و در انتها ۱۰۰ میلی لیتر آب از بطری برای آنالیز میکروبی برداشته می شود.

۳-زمان و تاریخ نمونه برداری و دمای محیط با برچسب بر روی بطری گزارش گردد.

گزارش نتایج:

نمونه برداری از بیوئروسل ها زنده بر حسب فوت مکعب در دقیقه (CFU/MS) و چنانچه تنها اسپورها نمونه برداری شوند نتایج برحسب اسپور در متر مکعب (spore/m3) و اگر نمونه برداری از پولن باشد بر حسب گرین بر متر مکعب گزارش می گردد.

مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *