طراحی سیستم اسپرینکلر خودکار

tavajoh طراحی سیستم اسپرینکلر خودکار

برای محدوده ای با مساحت 2400 فوت مربع وخطر اشتعال زایی متوسط، یک سیستم اسپرینکلر خودکار طراحی کنید؟(سیستم اسپرینکلر یا آب فشان: این سیستم برای مهار و خشک نگه داشتن محل هایی که سوخت جامدات معمولی دارند، استفاده می شود. این سیستم یکی از پر هزینه ترین سیستم ها برای خاموش کردن آتش ها می باشد.
این سیستم از یک شبکه لوله کشی محاسبه شده در سقف و دیواره ی کارگاه ها، سالن ها و مخصوصا انبارها و به طور کلی محلی که سیستم اسپرینکلر برای آن پیش بینی شده است، تشکیل شده است.در روی شبکه لوله کشی در نقاط مختلف و حساب شده، نازل هایی تعبیه می گردد که در روی آنها آلیاژهای مخصوص و حساس نسبت به درجه حرارت یا کپسول گازی کوچکی قرار گرفته است.هنگامی که درجه حرارت محیط بر اثر آتش سوزی بالا برود ،آلیاژ حساس سری های نازل یا کپسول گازی ذوب گردیده یا می ترکد وباعث باز شدن مسیر آب شده و آب با فشار در روی آتش اسپری می گردد و آن را خاموش می نماید.) (مکان های با خطر اشتعال زایی متوسط: دانسیته مواد سوختنی به طور متوسط در این اماکن بین 50 تا 100 کیلو گرم بر متر مربع است. در این اماکن مقدار ذخیره مواد سوختنی قابل توجه بوده ولی حریق آنها قابل کنترل است. انبار کارگاه های تولیدی کوچک، انبارپوشاک و … از این جمله مکان ها می باشد.)
مدیر وبسایت تخصصی دانشجویان بهداشت حرفه ای, علاقمند به ایمنی و بهداشت و نرم افزارهای مربوطه هستم و همراه با تیم تخصصی سعی می کنم که محیطی پرباری را برای شما عزیزان فراهم کنم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فید برنر
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله زیر را حل کنید: *