مسمومیت 700 زائر در مشهد

مسمومیت 700 زائر در مشهد

مسمومیت 700 زائر در مشهد آفتاب: با بیمار شدن اعضای کاروان بویژه کودکان و سالمندان همگی از زیارت و همراهی با عزاداران و عرض ادب به ساحت قدسی امام رضا جا مانده ایم. بیش از 700 زائر امام رضا(ع) که در قالب کاروانهای پیاده از روستاهای سرخس، رشتخوار و تربت حیدریه عزم مشهد بودند با خوردن غذای غیر بهداشتی مسموم شدند.
مسئول کاروان پیاده سرخس اظهارکرد: تمامی اعضای کاروان پیاده سرخس که شامل 450 مرد و130 زن بودند دیشب با خوردن غذایی شبیه خوراک دچار مسمومیت شدید شدند. اسحاق جهانبخش با بیان اینکه زائران با هزار و امید و آرزو برای زیارت با پای پیاده و تاول زده به مشهد آمده اند از وضعیت نامناسب خدمات رسانی درمانی به زائران گلایه کرد و اظهار کرد: پس از صرف شام با مشاهده دل درد، حالت تهوع و اسهال در تعدادی از اعضای کاروان که اکثرا کودکان و سالخوردگان را تشکیل می دادند مراتب را به امور خدمات و پذیرایی محل اسکان خودمان رساندیم که ابتدا ترتیب اثر ندادند. جهانبخش افزود: بعد از ساعتی متوجه شدیم که این علائم در تمامی اعضای کاروان ما و دیگر اعضای کاروان های رشتخوار و تربت حیدریه که حدود 160 نفر را شامل می شدند بروز پیدا کرد. جهانبخش بیان کرد: مسئولین خدمات رسانی بعد از مشاهده بیماری بین همه کاروان با تجویز تعدادی قرص به مداوای خودسرانه بیماران پرداختند. وی افزود: وقتی درمان به این شیوه خودسرانه نتیجه ای در برنداشت، از مسئولین خدمات رسانی و پذیرایی درخواست کردیم که برای مداوای بیماران پزشک خبر کنند در غیر این صورت ما بیماران را به بیمارستان منتقل کنیم که متاسفانه با وجود اینکه آنها گفتند تا یک ساعت دیگر پزشک به محل اقامت ما اعزام می شود تا صبح امروز هیچ خبری از ارائه خدمات درمانی نشد.
وی ادامه داد: با بانوان همین کاروان که در دبیرستان ناصر خسرو مشهد اقامت داشتند تماس گرفتیم و متوجه شدیم اعضای کاروان های ساکن در آن دبیرستان هم دچار مسمومیت شده اند. وی افزود: امروز صبح با 115 تماس گرفتیم و هم اکنون پزشکان اورژانس در حال مداوای بیماران هستند.
وی تصریح کرد: با بیمار شدن اعضای کاروان بویژه کودکان و سالمندان همگی از زیارت و همراهی با عزاداران و عرض ادب به ساحت قدسی امام رضا جا مانده ایم. جهانبخش یاد آور شد: تمامی اعضای کاروان ما از روستاهای محروم سرخس آمده اند و به عشق زیارت امام رضا (ع) و سوگواری برای او و خاندان اهل بیت تمام سختی راه را به جان خریدند و بدون توشه پیاده عازم این سفرشده اند درست نیست امکانات حداقلی یعنی غذا و بهداشت و درمان نیز برای آنها مهیا نباشد.
وی تاکید کرد: با بیماری اعضای کاروان که درمان آنها احتمالا دو سه روز به طول می کشد داغ زیارت پر شور بر دل ما می ماند چرا که با این وضعیت شرکت در مراسم سوگواری حرم رضوی برای ما مهیا نیست. به گزارش مهر،گفتنی است ، هم اکنون نیروهای اورژنس 115 در هنرستان ولی عصر و دبیرستان ناصر خسرو مشهد محل اسکان این زائران حاضر بوده و در حال مداوای بیماران هستند
مسمومیت 700 زائر در مشهد
مهندس لطفا امتیازتو ثبت کن!

متولد آذر 1369. کارشناس بهداشت حرفه اي ناپیوسته از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می باشم. باتوجه به پراکندگی موضوعات تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته ام و در این راستا به یاری همه مهندسین نیازمندم. انشا... بتوانیم به کمک همه، سایت پر محتوایی برای همکاران داشته باشیم.
با عضویت در خبرنامه ایمیلی جدیدترین مطالب را در ایمیل تان دریافت کنید. اعضاء خبرنامه و صفحات اجتماعی ACGIH از امکانات ویژه ای برخوردار خواهند شد !!! تعداد افراد فیدبرنر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *